Publiktävlingar

  • SM Body Press

  • SM Bar-dips

  • Fit Model Scandinavia

  • Biceps Battle

  • SM Chins

  • Extreme Box Jump Challenge

  • Last One Standing

Licenstävlingar

  • Bikini Fitness

  • Athletic Fitness

  • Wellness Fitness

  • Bodyfitness

  • Men’s Physique

  • Women’s Physique

  • Classic Bodybuilding

  • Bodybuilding


Luciapokalen Bikini Fitness

Veteran, öppen klass
Anna Eriksson, Team CBL
Boel Höglund, Örebro Kraftsportsklubb
Linda Persson, TEAM JF
Maria Borgström, Team CBL
Panika Bagge, Team Chipset
Tuula Lundgren, Örebro Kraftsportsklubb

Junior -166 cm
Damalie Mirembe, Team CBL

Junior +166 cm
Natalia Lassholm, MM Sports
Rebecka Börjesson, Maximus gym
Sandra Swedberg, Team Elit Nutrition

Senior -158 cm

Senior -164 cm
Andrea Ritter, AL Coaching
Desirée Renfors, Vegan fitness team
Elin Larsson, Team FPS
Linda Persson, TEAM JF
Nathalie Persson, Team First class
Paulina Smedberg Johnsson, Strong by Fitness

Senior -169 cm
Amie Proper, Team PinkFitness
Catharina Dahl, Team Diamond Fitness
Johanna Lindell, Team Diamond Fitness
Linda Nottemark, AL Coaching
Mikaela Giertta, AL Coaching
Nikki Bergstad, Maximus Gym
Sandra Swedberg, Team Elit Nutrition
Sara Pettersson, Team Nordic-physique

Senior -172 cm
Sodah Bitar, Team Forever Fit by Better Bodies
Åsa Engström, Iron stable bodybuilding

Senior +172 cm
Elin Berglund, Delta
Therese Lindblom, Team Diamond Fitness
Åsa Jonsson, Team Nordic-Physique


LUCIAPOKALEN Athletic Fitness

Damer, öppen klass

Herrar -180 cm
Dan Eriksson, Alströmer BBFF
Fredrik Christensen, Team Maxa Livet
Gustav Andersson, Team Maxa Livet

Herrar +180 cm


LUCIAPOKALEN Wellness Fitness

Senior -158 cm
Hanna Andersson, Rebels by Rebella

Senior -168 cm
Emmy Kjellberg, Rebels by Rebella

Senior +168 cm


LUCIAPOKALEN Bodyfitness

Veteran över 45 år, öppen klass
Ann-Britt Eriksson, TB Energi
Catarina Eriksson, Teamone by Boson
Denise Conway, Delta Gym
Lena Jonsson, Team Legendary
Marie-Louise Olheim, Team Hasselmark

Veteran 35–44 år, öppen klass
Emma Hjelmberg, PPC-GYM Mönsterås
Jenny Wimnér, Alströmer BBFF
Marie Brandstedt, Tempo Training
Victoria Karlsson, Team Troja Fitness

Junior, öppen klass
Kajsa Nilsson, Redcon1 by EA
Julia Nyqvist, Strong by fitness

Senior -163 cm
Elaine Blückert, Team Fairing
Emma Hjelmberg, PPC-GYM Mönsterås
Jenny Olsson, Team NG Nutrition
Linda Wikholm, Team First Class Fitness
Marie Brandstedt, Tempo Training
Marie-Louise Olheim, Team Hasselmark

Senior -168 cm
Kajsa Nilsson, Redcon1 by EA

Senior +168 cm
Julia Nyqvist, Strong by fitness
Patricia Ekholst, Dellerenti Sports AB


LUCIAPOKALEN Men’s Physique

Veteran, öppen klass

Junior -178 cm
Tychique Muya, Team Fenrisnutrition

Junior +178 cm
Anthony Younes, Arisen By J&S
Anton Stenberg, Team JH Fitness
Anton Sundberg, Team Maxa Livet
Karl Palmqvist, Team For Real Sweden
Marcus Sandberg, Athletes by E.N
Robin Ivarsson, Arisen By J&S

Senior -170 cm

Senior -176 cm
Isaac Nyheim, TEAM JF

Senior -182 cm
Benjamin Taherafshar, Quest fitness team
Dennis Älvebratt, Team Fairing
Marcus Sandberg, Athletes by E.N

Senior +182 cm
Henrik Åberg, Team Tillskottsbolaget
Emanuel Fagerberg, Gym area59
Magamed Jaragijev, Örebro kraftsportklubb, Best in shape
Peter Granat, Muscle zone gym malmö
Peter Olén, Westcoastgym


LUCIAPOKALEN Women’s Physique

Veteran, öppen klass
Pernilla Månpihl, Team B-Strong

Senior -163 cm

Senior +163 cm
Maria Zachrisson, Haninge Hälsostudio
Pernilla Månpihl, Team B-Strong


LUCIAPOKALEN Classic Bodybuilding

Veteran, öppen klass

Junior, öppen klass
Mert Mehmet Öcal, Redcon1 by EA
Zach Persson, Team Nordic Apparel

Senior -175 cm

Senior -180 cm
Sager Algailani, Team JF

Senior +180 cm
Natanael Rexborg, Delta Gym
Tobias Göransson, Team JF


LUCIAPOKALEN Bodybuilding

Veteran över 50 år, öppen klass
Kent Andersson, Team Muscle.se
Magnus Gustavsson, Team Muscle.se

Veteran under 40–49 år, öppen klass
Joakim Karas, Team Temple

Junior, öppen klass

Par

Senior -70 kg

Senior -80 kg

Senior -90 kg

Senior +90 kg
Alexander Johansson, AL Coaching


LUCIAPOKALEN SM Body Press

Damer

Herrar
Dan Eriksson, Nacka


LUCIAPOKALEN SM Bar-dips

Damer

Herrar
Dan Eriksson, Nacka


Fit Model Scandinavia

Damer
Emma Hellstedt, Malmö

Herrar
Simon Thunberg, Vetlanda


LUCIAPOKALEN Biceps Battle

Damer

Herrar
Dan Eriksson, Nacka


LUCIAPOKALEN SM CHINS

Damer

Herrar
Dan Eriksson, Nacka
Thomas Grip, Helsingborg


Extreme Box Jump Challenge

Damer

Herrar


Last One Standing

Damer
Jackie Masete, Nacka

Herrar